Vapaita paikkoja: 5 kpl - Kurssikerrat: 5 - Hinta: 113€ - Kesto: n.55 min
Yksilöllinen TOKO/tottelevaisuuskurssi järjestetään JANKK Areenan hallissa, Rastilassa.
Kurssikerrat ovat sunnuntaisin 6.9, 13.9, 27.9, 4.10 ja 11.10 n. 20.05-21.00, yhteensä 5 kertaa.
Harjoituksia ei järjestetä su 20.9.
Kurssi sopii kaikentasoisille, myös aivan aloitteleville sekä pienille pennulle. Harjoitukset tehdään jokaisen oman taitotason ja toiveiden mukaan. Ryhmään otetaan max. 5 koiraa/55 min. Kaikki kurssilaiset ovat pääsääntöisesti samaan kentällä. Jokaiselle osallistujalle varataan oma yksilöllinen ohjattu, minimissään 10 min harjoitusaika, jolloin jokainen pääsee harjoittelemaan oman kiinnostuskohteensa mukaan arki-/perustottelevaisuusharjoituksia tai esim. TOKO, BH, rally-toko-, pk-tottisharjoituksia. Yksilöllisen harjoitusajan lisääksi jokaisen kurssikerran puolessa välissä järjestätään yhteisharjoitus, kuten paikallamakuu/-istuminen ryhmässä. Muuna aikana harjoitellaan kentällä itsenäisesti.
Harjoitukset voivat olla jokaisen oman toiveen mukaan arkitottelevaisuusharjoituksista, kuten hihnakäyttäytyminen - erilaisiin tottelevaisuuskoeliikeharjoituksiin sekä koekokonaisuuksiin.
Ryhmiä saatetaan muokata ja yhdistellä toteutuvien kurssien mukaan. Tämän vuoksi myös koulutuksen suunniteltu kellonaika saattaa vielä muuttua hieman. Kaikki JANKK Areenan sunnuntai-illan koulutukset järjestetään kuitenkin klo 18.00-21.00 välillä ja tämä tulee olemaan illan viimeinen koulutus.
Hinta 113€/5 kertaa tai 23€/kerta, jos kurssille jää tilaa.
Etusijalla kokonaiselle kurssille osallistuvilla 28.8 saakka, mikäli kurssille jää tilaa, niin silloin on mahdollista osallistua myös lyhyemmille jaksoille sekä yksittäisille kerroille. Mikäli pääsisit vain yksittäisille kurssikerroille, niin ilmoitathan nämä kerrat minulle, niin autan etsimään kurssin jakajia ja yhdistelen yksittäisiä kurssikertoja kokonaisiksi kursseiksi.
Sitova kurssipaikanvaraus 30.8 mennessä osoitteesta koulutus.jonnarusi@gmail.com.
Takaisin![]()